KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8124502
*
nr 812 4502
Träsnitt, Hans Osswald (f. 1919), 1952, 6/25, motivets mått: 38x46
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:27:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 13:39:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans osswald linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
nr 812 4502
Träsnitt, Hans Osswald (f. 1919), 1952, 6/25, motivets mått: 38x46
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 13:39:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans osswald linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02